„Duch Pański nade mną, posłał mnie głosić dobrą nowinę ubogim”
( Iz 61,1)

Ogłoszenia parafialne

Biuletyn
30-05-2023 13:00

BIULETYN

Ogłoszenia duszpasterskie

  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego  – 28.05.2023

 

 

1.      Witam Wszystkich Parafian i Gości na Mszy świętej w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki. Dobiega do końca czas przyjęcia komunii świętej w okresie wielkanocnym. Kończy się okres Wielkanocny od jutra rozpocznie okres Zwykły.

2.       Jutro II dzień Zielonych Świątek – NMP Matki Kościoła. Zapraszam do modlitwy podczas Mszy świętych o godz. 17.30 i 18.00.

3.      Dzisiaj Rocznica I Komunii świętej dzieci klas 4  o godz. 11.30. Pamiętajmy w modlitwie.

4.      W przyszłą sobotę święcenia kapłańskie w Archikatedrze Oliwskiej , a w niedzielę 4 czerwca Uroczystość Odpustowa w wejherowskiej Kolegiacie – Trójcy Przenajświętszej.

5.      W poniedziałek, wtorek i środę Nabożeństwo majowe o godz. 17.00.

6.      Nabożeństwo czerwcowe – ku czci NSPJ w tym tygodniu: w czwartek 1 czerwca na początku godzinnej Adoracji o godz. 18.30; w piątek 2 czerwca po Mszy świętej o godz. 17.30; w I sobotę m-ca rano w ramach Adoracji Najświętszego Sakramentu ok. godz.8.20 i w niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.00.

7.      W czwartek 1 czerwca – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.  Po Mszy świętej o godz. 18.00  Godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu.

8.      W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź dla dzieci w piątek od godz. 15.00. Do chorych udam się w piątek od godz. 9.00. W I sobotę o godz. 7.30 Godzinki do NMP Msza święta i adoracja Najśw. Sakramentu z nabożeństwem ku czci NSPJ.

9.      W związku ze zbliżającą się Uroczystością Bożego Ciała  ( czwartek 8 czerwca) i zorganizowaniem procesji ulicami naszej wioski (w tym roku TRASA I ulicami: Zamostną; Krótką, Ceynowy, Wejhera, Zamostną do kościoła ) odbywają się zbiórki do puszek u ministrantów przy wyjściach z kościoła na kwiaty przy ołtarzach i na przygotowanie trasy Procesji. Co roku w większości jest to koszt ponoszony przez gospodarzy posesji, na których są ustawione ołtarze. Chcielibyśmy, aby to był wkład wszystkich – całej wspólnoty parafialnej.

Msza święta zostanie odprawiona przy 2 ołtarzu na ul Ceynowy. Ołtarze w miejscach  stałych: I ołtarz u P. Kutarba; 3 u Państwa Laddach – Macholl; 4 u P. Tetzlaff. Procesje rozpoczniemy o godz. 10.00 nabożeństwem ku czci NSPJ.

 

10.  ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE                                                             

Klaudia Labuda z Orla     (2)                                                                         

Łukasz Cierocki z Bielkówka

11.  W kruchcie kościoła  jest prasa katolicka, m.in. nowy  numer „Gościa niedzielnego ; „Mały gość” dla dzieci oraz inne tygodniki i miesięczniki  - „Idziemy”; „Moja Rodzina”, „Galilea”.

 

12.  Zmarł ŚP. Alfons Miotke l.81. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

13.  KGW w Orlu zaprasza już po raz trzeci na widowisko plenerowe „Ścinanie Kani”. Spotykamy się o godz. 15.00 na rogu ul. Wejhera i ul. Ceynowy. Barwny orszak przejdzie na skwerek przy „ starej remizie” gdzie odbędzie się widowisko. Po przedstawieniu zapraszamy na poczęstunek przygotowany przez nasze koło.