Biuletyn
03-10-2022 10:27

BIULETYN

27 Niedziela Zwykła –– 02.10.2022

1.                 Witam Wszystkich Parafian i Gości w 27 Niedzielę zwykłą - w  święto naszych Aniołów Stróżów.

2.                 Dzisiaj o godz. 11.15 w kaplicy w Piaśnicy Msza święta w intencji pomordowanych w lasach Piaśnickich Polaków.

3.                 Zapraszam do uczestnictwa w niedzielnych Mszy świętych o godz. 8.00; 10.00 z udziałem młodzieży  od klasy 7 wzwyż; o godz. 11.30  z udziałem dzieci ze szkoły podstawowej i młodszych wraz z rodzicami.

4.                 Zapraszam na Różaniec dzieci, młodzież i dorosłych  od poniedziałku do soboty o godz. 17.00, w niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00. Dzieci otrzymują obrazki do wklejenia na specjalną planszę – kalendarz Maryjny.

5.                 Zapraszam, tak jak już czynimy od kilu lat do „Morza modlitwy” ofiarowując przez 2 miesiące codziennie jedną 10 różańca świętego, zawierzając Maryi naszą miejscowość -  od 7 października czyli święta NMP Różańcowej do 8 grudnia -  czyli Uroczystości Niepolanego Poczęcia NMP.

6.                 W poniedziałek  o godz. 16.00 próba  Scholii w salce nad zakrystią.

7.                 Jutro, w poniedziałek  o godz. 18.45 w kościele katecheza dla kandydatów do bierzmowania .

8.                 W I piątek miesiąca – 7 października NMP Różańcowej. Spowiedź dla wszystkich od godz. 15.00. Od godz. 9.00 udam się z komunią świętą do chorych. Nabożeństwo do NSPJ razem  z różańcem o godz. 17.00.

9.                 Zapraszam w każdy  czwartek  po wieczornej Mszy świętej od 18.30 do 19.30 na Adorację Najświętszego Sakramentu. Początek stanowić będzie modlitwa wspólna, a większość adoracji odbywać się będzie w ciszy.  W tym czasie będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. Przypominam jednocześnie, że Spowiedź święta jest u nas codziennie pół godziny przed pierwszą Mszą świętą. W najbliższy  I czwartek  modlitwa różańcowa dla mężczyzn i młodzieńców.

10.             Za tydzień 8 października w całej Polsce tzw. liczenie wiernych i przyjmujących komunię świętą.

11.              Próby dla chóru w piątek o godz. 19.00 w salce nad zakrystią. Pragnę zwrócić się z prośbą do wszystkich chórzystów, którzy tworzyli ten wspaniały Zespół śpiewaczy kilka lat temu, o ponowne włączenie się do śpiewania w naszych chórze. Wszelkie złe wspomnienia odłóżmy na bok. Zacznijmy razem śpiewać na chwalę Boga i ku wielkiemu , radosnemu pożytkowi naszej Parafii. Zwracam się też do osób, które mają piękny głos, aby zasilili nasz CHÓR CAMERATA .

12.             W kruchcie kościoła  jest prasa katolicka, m.in. nowy  numer „Gościa niedzielnego ; „Mały gość” dla dzieci oraz inne tygodniki i miesięczniki  - „Idziemy”; „Moja Rodzina”.   Jest także w cenie  12 zł numer „Specjalny Gościa niedzielnego” poświęcony Św. Siostrze Faustynie Kowalskiej.

13.             Na stoliku przed szklanymi drzwiami wyłożone są zestawy -  WIARA I FILM z filmem DVD        „ Największy z cudów” oraz obrazkiem z modlitwą do św. Charabela. Zestaw jest dla każdej rodziny, a kto chciałby wesprzeć prześladowanych za wiarę Chrześcijan może  dobrowolną ofiarę włożyć do puszki na prasę.

14.             UWAGA !!! W kruchcie kościoła jest wywieszona informacja i wyłożone karty zgłoszeniowe dla chętnych, którzy by chcieli zostać Harcerzami – 81 Kaszubskiej Drużyny Harcerzy „Kaszeba”.