biuletyn
01-10-2017 20:51
Biuletyn
 XXVI Niedziela Zwykła –  01.10.2017

1.      Witam i pozdrawiam  Parafian i Gości  w  XXVI Niedzielę Zwykłą.  Młodzież zapraszam na Mszę świętą o godz. 10.00,   a dzieci na Mszę świętą o godz. 11.30

2.      Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się październik - miesiąc Modlitwy Różańcowej. W ciągu tygodnia Różaniec dla dzieci, młodzieży i dorosłych będzie o godz. 17.00, a w niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.00.  Dzieci będą otrzymywać obrazki, które przybliżać będą wydarzenia z objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie, których 140 rocznicę Objawień w tym roku obchodzimy. Od czwartku wieczorne Msze święte będą odprawiane o godz. 17.30.

3.      Dzisiaj na Mszy świętej o godz. 11.30 zostaną poświęcone różańce dzieciom komunijnym.     Po Mszy świętej modlitwa różańcowa.

4.      Dzisiaj i w niedzielę 22 października zostanie odprawiona Msza święta o godz. 13.00

5.      W przyszłą niedzielę po raz 17 będzie obchodzony Dzień Papieski w Polsce. Do specjalnych puszek zostanie przeprowadzona zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga uzdolnionym uczniom z niezamożnych rodzin. Jest to żywy pomnik Ojca Świętego Jana Pawła II.

6.      Proszę o zwrócenie uwagi, że w soboty 7 i 14 października wieczorna Msza święta z Liturgii niedzielnej będzie odprawiona po różańcu o godz. 17.30.

7.       ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE

Misiak Alicja, wyzn. Rzym –kat, panna z Orla (1)
Odowski Mateusz, wyzn. Rzym-kat, kawaler z Rumii – Janowa.

8.      Zapraszam na spotkania  dzieci w ramach SALONU GIER   w salkach na plebanii. Spotkania odbywać się będą w poniedziałki w godz. 17 do 19.

9.      W czwartek o godz. 16.00  zapraszamy dziewczynki ze scholii na próbę oraz chętne dziewczynki, które chciałyby w niej śpiewać.

10.     Chór parafialny ma próby w poniedziałek i środę o godz. 19.00 do salki nad zakrystią.

11.     Dzisiaj przy wyjściach z kościoła  kolejna zbiórka do puszek na pomoc dla trzech chrześcijańskich rodzin w Syrii, którym pomagamy od kilku miesięcy.

12.     Na stolikach wyłożone są karty na WYPOMINKI ROCZNE, LISTOPADOWE i na Msze święte, które zostaną odprawione w Dzień Zaduszny – 2 listopada. Wypominki będzie można składać w niedzielę 22 i 29 października.

13.     Na półkach gazetowych w kruchcie kościoła jest prasa katolicka: dla dorosłych – Gość niedzielny,   Nasza Arka; Cuda i łaski Boże, Idziemy;  dla dzieci: Dominik;  Mały gość; dla młodzieży – Wzrastanie i Miłujcie się. Ofiary proszę wrzucać do puszki.

14.     Bezpłatne badanie wzroku odbędzie się w DWORKU DRZEWIARZA w Gościcinie ul. Drzewiarza 2,  6 października w godzinach od 13 do 14.

15.     Zmarła ŚP. Zofia Piesio lat 80 – Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie….