biuletyn
14-08-2017 08:24
Biuletyn
 XIX Niedziela Zwykła –  13.08.2017

1.      Witam i pozdrawiam  Parafian i Gości  w  XIX Niedzielę Zwykłą. Odpoczywającym życzę słonecznej pogody, udanego i bezpiecznego pobytu w naszej parafii.

2.      Jest miesiąc sierpień, w którym zachęcam do trwania w abstynencji i trzeźwości.

3.      Dzisiaj od godz. 14.00 na boisku rozegrany zostanie IV turniej piłki nożnej o puchar Orla.

4.      We wtorek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte zostaną odprawione o godz. 8.00; 10.00 i 11.30. Podczas każdej Mszy poświęcenie wianków. Przypominam, że wtorkowa Uroczystość zobowiązuje nas do uczestnictwa w Mszy świętej tak jak w niedzielę.

5.      W środę o godz. 9.00 zapraszam na  „RAJD ROWEROWY”. Pojedziemy na plażę w Dębkach lub w Lubkowie ( jeśli tylko będzie pogoda słoneczna i ciepła).  Trasa liczy około 60 km w dwie strony.  Powrót w godz. popołudniowych. Proszę nie przerażać się kilometrami.

6.      Dzisiaj o godz. 13.00 Msza święta chrzcielna. Zapraszam wszystkich, którym odpowiada ta godzina Mszy świętej.

7.      Dzisiaj u ministrantów przy wyjściu z kościoła trzecia, letnia zbiórka do puszek na ogrzewanie kościoła. W dwóch poprzednich zebraliśmy  w I – 1520 zł; w II – 1930 zł.

8.      W zakrystii lub kancelarii parafialnej można już rezerwować i zamawiać intencje Mszalne na rok 2018.

9.      ZAPRASZAM PARAFIAN NA PIELGRZYMKĘ. W sobotę 2 września wyruszymy na pieszą Pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polskiego Morza w Swarzewie. Powrót w niedzielę  3 września między godz. 19 - 20.

10.     ZP Caritas organizuje 5 września we wtorek - pielgrzymkę autokarową na dzień Chorych do Swarzewa ( zapisy u P. Teresy Miotke) i 22 i 23 września wycieczkę autokarową dla Seniorów naszej parafii do Św. Lipki i Gietrzwałdu.

11.     Na półkach gazetowych w kruchcie kościoła jest prasa katolicka: dla dorosłych – Gość niedzielny,   Nasza Arka; Cuda i łaski Boże, Idziemy;  dla dzieci: Dominik;  Mały gość; dla młodzieży – Wzrastanie i Miłujcie się. Ofiary proszę wrzucać do puszki.

12.     "Wójt Gminy Wejherowo, Biblioteka i Centrum Kultury Gminy Wejherowo serdecznie zapraszają  27 sierpnia na Dożynki Gminne do Kąpina, które rozpoczną się o godz. 14.00 uroczystą Mszą Świętą na placu dożynkowym. Główne obchody Dożynek Gminnych odbędą się na boisku sportowym w Kąpinie o godz. 15.00 – przy ul. Parkowej.

13.     KINO! Od 18 sierpnia będzie można oglądać na ekranach polskich kin film hiszpańskiego reżysera pod tytułem: „Fatima. Ostatnia tajemnica”, stworzony specjalnie z okazji 100 – lecia objawień fatimskich. Zachęcamy gorąco do wybrania się do kin tym bardziej, że wiele wątków tej opowieści dotyczy naszego kraju.