biuletyn
25-06-2017 22:17
Biuletyn
XII Niedziela Zwykła – 25.06.2017

1.      Witam i pozdrawiam  Parafian i Gości  w  XII Niedzielę Zwykłą. Rozpoczęły się wakacje. Życzę wszystkim odpoczywającym dobrej pogody, wspaniałych chwil i udanego, bezpiecznego wypoczynku na terenie naszej parafii.

2.      Zapraszamy do wspólnej  modlitwy, na nabożeństwo ku czci NSPJ do piątku włącznie po Mszy świętej o godz. 18.00.

3.      W czwartek 29 czerwca największe święto  Parafii – Uroczystość naszych Patronów  Apostołów  - Św. Piotra i Pawła. Suma Odpustowa zostanie odprawiona  o godz. 18.00.         Mszy świętej przewodniczyć będzie Ksiądz Kanonik Jarosław Kubiak z Żołędowa. Przed Mszą świętą -  Uroczystą procesją wprowadzimy do naszej świątyni RELIKWIE ŚW. JANA PAWŁA II. Po Mszy świętej i nabożeństwie do NSPJ procesja z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła. Na zakończenie Uroczystości Odpustowej oddamy wszyscy cześć Św. Janowi Pawłowi II przez ucałowanie Jego świętych relikwii.  Bardzo proszę o przygotowanie feretronów, chorągwi, baldachimu. Dziewczynki sypią kwiatki,  schola niesie różaniec, a dziewczęta Maryi poduszkę. W tym dniu można zyskać Odpust Zupełny.

4.      Do czwartku kontynuujemy Nowennę do Św. Jana Pawła II, którą przygotowujemy się do przyjęcia Relikwii Św. JP II.

5.      W poniedziałek i we wtorek po wieczornej Mszy świętej będzie można przystąpić do spowiedzi świętej przed Odpustem.

6.      W środę o godz. 10.00 do salki w plebanii zapraszam Panie do pomocy przy pleceniu wianków odpustowych. Proszę też o dostarczenie we wtorek  bukszpanu na wianki

7.      W środę o godz. 18.30 zbiórka wszystkich lektorów, ministrantów i kandydatów

8.      Informuję, że w dniach 23 – 24 września ( sobota – niedziela) ZP Caritas organizuje pielgrzymkę do m.in. Sanktuariów w Gietrzwałdzie, Sokółce, Sejnach, Studzienicznej – czyli na Wschodzie Polski dla seniorów Parafii. W najbliższym czasie podam  szczegóły. Zapisy u P. Teresy Miotke i u Ks. Proboszcza. W 2 połowie lipca będzie zorganizowana przez ZP Caritas wycieczka do Łeby dla dzieci.

9.      Na półkach gazetowych w kruchcie kościoła  jest prasa katolicka:  dla dorosłych – Gość niedzielny, Nasza Arka; Cuda i łaski Boże; Idziemy;  oraz dla dzieci: Mały gość; Dominik;   dla młodzieży – Wzrastanie i Miłujcie się. Ofiary proszę włożyć do  puszki.

10.     Przy wyjściach z kościoła, u ministrantów kolejna zbiórka  do puszek na pomoc 3 chrześcijańskim rodzinom z Syrii.

11.     Organizatorzy FESTYNU RODZINNEGO zapraszają do udziału w zabawie w sobotę 15 lipca od godz. 15.00 prze remizie OSP Orle. Wcześniej na boisku mecz rozegrają chłopcy z naszego zespołu KKS Orle.  Więcej szczegółów najbliższym czasie.

12.     Od 3 lipca do 7 lipca  zapraszamy na spotkania wakacyjne organizowane przez Urząd Gminy Wejherowo dzieci z naszej parafii  w salkach na plebani w godz. od 10.00 do 13.00. Zapisy w bibliotece w Bolszewie
13.      Dzisiaj  w Art. – Parku w Bolszewie odbędzie się TURNIEJ SOŁECTW.